Yasuo Kabiliyet

Yasuo Kabiliyet

5.00 5.00 / 5 (1 Oy)

Yasuo Kabiliyet
Counter oyununun sıklıkla aranan karakterlerinden bir tanesi olan Yasuo karakteri, bünyesinde barındırdığı tüm yetenekleri ile rakipleri ile yaptıkları dövüşlerin çoğunda üstün başarı elde eden bir karakterdir. Bu nedenle oyuncular tarafından sürekli tercih edilmektedir. Çok güçlü bir kişiliğe sahip olması, özel dövüş yeteneklerinin bulunması oyunun sürekliliğimi sağlayan en büyük etkenlerdendir.
Yasuo Yetenekleri


Usta bir kılıç kullanıcı olan Yasuo’nun kabiliyetleri yalnızca bununla sınırlı kalmamaktadır. Gücünü rüzgardan alarak, dövüşmekte olan bu karakter rüzgar tekniğini öğrenebilen tek kişidir. Kullandığı yetenekler arasında yer almakta olan; Pasif Avarenin yolu olarak bilinen Niyet ve Akıbet olarak ikiye ayrılan özellik ilk bulunan özelliklerdendir. Niyet ile başlayarak Yasuo’nun kritik dövüş vuruşunu ikiye katlamaya yarayan bu araç sayesinde rakipleri tarafından uğrayacağı saldırılardan en az hasara uğrayarak ayrılmasına olanak tanımaktadır. Akıbet ise; Yasuo’nun hareketlerine akışının artmasına olanak sağlayacak bir hamledir. İlgili karakter ne kadar hızlı hareket eder ise oyun sırasında dövüşe devam edebilmesi için gerekli olan akış çubuğu da o denli hızla dolmaktadır.
Bilgisayar kullanılarak oynanan bir oyun olan Counter oyununda karakterlere istediğiniz hamleyi yaptırabilmek adına bir bilgisayar aracı olarak yer alan klavye üzerindeki tuşlar kullanılmaktadır. Tüm tuşlar kullanılmasa da oyun içerisinde kullanılan her bir tuş farklı görevler içermektedir. İşte bunlardan bie tanesi olan “Q” tuşu Yasuo karakterinde bulunan  “Çelik fırtına Kılıc” özelliğinin kullanılmasını sağlamaktadır. İlgili tuş ile yaptığı hareket sonrasında öne atılarak attığı hamle aynı hat üzerindeki tüm rakiplerine hasar verir. Çelik fırtınayı isabet ettirirse kısa bir süreliğine yaklaşan kasırga yükünü biriktirir. 3 adet yaklaşan kasırga yükü biriktirirse Çelik fırtına işleve geçer ve düz bir hat üzerinde ilerlemekte olan isabet eden tüm rakiplerini havaya savuran bir hortum yollayarak cidi hasarlara yol açabilmektedir.
Bir diğer Yasuo yeteneği olarak bilinmekte olan “Rüzgar duvarı” yeteneği ise bilgisayar klavyesi üzerindeki W tuşu ile hamle yapmaktadır. Bu hamle sırasındaki pasiflik hareket akışını daha hızlı hale getirmek için kullanılırken, Aktiflik hamlesi ise bir kaç saniye boyunca yavaş yavaş ilerleyen bir rüzgar duvarı yaratarak dövüş sırasında rakibin kendisine ettiği ateşleri önleyerek oyunda kalma şansını arttırmaktadır.
Klavye üzerinde yer alan E tuşu hamlesi olan “Atılgan kılıç”hamlesi de oyunda oldukaç etkili olan bir hamle türüdür. Basılan E tuşu sonrasında rakibin içinden geçerek rakibe hasar veren bu hamle kısa süreliğine etkisiz hale getirmektedir. Eğer bu hamle üst üste bir kaç kez kullanılırsa rakibe ciddi hasarlar verebilmektedir. İlgili hamlenin başka bir özelliği ise ani olan baskınlardan kaçarken kolaylık sağlamasıdır.
R tuşu ile yapılmakta olan ve öldürücü darbe yani son nefes olarak adlandırılan bu hamle Yasuo karakteri yakınında havaya savrulmuş olarak bulunan bir rakibinin yanına ışınlanma özelliği ile oldukça kısa sürede vararak onu ve çevresinde bulunan tüm havaya savrulmuş rakipleri havada tutarak hasar verme hamlesidir. Böylelikle dövüşün galibi belli olmuş olmaktadır.

Oynamak için tıklayınız!

Sponsor Bağlantılar